Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uruchomienie obu świateł przeciwmgielnych za pomocą VAS PC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uruchomienie obu świateł przeciwmgielnych za pomocą VAS PC

    Zamieszczone przez r2r
    Rzeczywiście tak jakoś skromnie z liczebnoscią się zapowiada :?
    jak dobrze pojdzie to 8 doroslych bedzie na spontanie wiec nie jest tak zle. Za to bedzie o wiele mniej pijących chyba tylko 3 osoby. (czyli 0,5 starczy) :szeroki_usmiech
    mnie przywiezie i odwiezie Magda tak jak zawsze z dzialki ... :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Czw 30 Lip, 15 06:48 ]
    Witam po stresujacym poranku. Dobrze ze nie mieszkam w bloku i obieg wody w C.O. jest u mnie ograniczony. Dziadek zostal obudzony przesiaknietym sufitem i kapiaca woda do jego pokoju :twisted: zaworek w grzejniku nie wytrzymal i sie spuscil :diabelski_usmiech dobrze ze nie mam jeszcze podlogi zrobionej.
    uwielbiam remonty ... :satan

    [ Dodano: Czw 30 Lip, 15 07:36 ]
    Zamieszczone przez Texas
    W auchanie były pendrive 16GB usb 3.0 po 15,44zł
    cena super - 1 GB za około 1 zł :shock:

    [ Dodano: Czw 30 Lip, 15 07:38 ]
    Zamieszczone przez SS
    Wychodzi na to, że będzie gospodarz, Artur z żoną, Paweł i ja. Niepewny przyjazd anioła i pstyrczka
    Moja żonka też na chwilę przyjedzie razem z dwójką młodych smyków :diabelski_usmiech
    O której zaczynamy? postaram się jak najmniej spóźnić.

  • #2
    Uruchomienie obu świateł przeciwmgielnych za pomocą VAS PC

    Poniżej instrukcja w jaki sposób w Octavii II FL za pomocą programu VAS PC ustawić oba światła przeciwmgielne:

    jak widać na pierwszym obrazku wersja angielska 19.0.1
    wybieramy "guided functions"


    następnie wybieramy model, rocznik, wersję i silnik


    potwierdzamy wybór zieloną strzałką w prawo


    wybieramy "Electronic central electronics"



    i tutaj powstał pewien problem, a mianowicie w tym menu powinna być opcja parametryzacji świateł - ale jej nie ma. Zależy to prawdopodobnie od aktualizacji (Skoda V19.51.00) i w nowszych wersjach jest już bezpośrednio niedostępna. Z tego co się zorientowałem to plikiem ( skryptem,) który jest odpowiedzialny za tą funkcję jest: J519_1Z_94____1_0310_31_Lichconfiguration.tst
    znajduje się on w C:\SIDIS\home\dat.ukd\skoda_31\docs\t7\testprog
    .
    (t7 = octavia)
    i jest aktywowany przez skrypt: J519____97____1_1208_31_Loesung.tst
    co odpowiada funkcji "J519 - Current solution" - niestety po jej aktywowaniu otrzymujemy komunikat, że jest ona niedostępna. Nie udało mi się zmodyfikować kodu skryptu "Loesung.tst" więc całkowicie go skasowałem (zawartość) i zastąpiłem kodem skryptu "Lichconfiguration.tst" - analogicznie zrobiłem z Loesung.ttx (każdy skrypt tst ma swój plik językowy ttx) - do edycji wystarczy zwykły systemowy notatnik.



    teraz gdy wybierzemy "Current solution" uruchomi nam się "Light configuration"
    wybieramy "Yes"


    wybieramy opcję 2



    hasło to 06571


    wpisujemy adres 3073


    wpisujemy wartość 71


    potwierdzamy Yes


    i cieszymy się efektem


    jeśli to nam nie wystarczy to proponuję program VAGHelper który wyznaczy odpowiednie kodowanie dla wybranych przez nas funkcji. Procedura jak powyżej.
    Lampa przeciwmgielna prawa to adresy EEPROM: 3073-3074-3075 a lewa odpowiednio: 3076-3077-3078.




    a tak na marginesie to dodawanie załączników (zdjęć) to jakiś koszmar
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Powiedz mi, co ma na celu ustawienie tych swiatel? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi... Jesli masz VCDS'a wiele funkcji ustawiasz kilkoma kliknieciami, a tu z tego co widzę to jakis koszmar.
      O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
      Maciej
      Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mackowski
        Powiedz mi, co ma na celu ustawienie tych swiatel? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi
        ja też nie kumam, dwa przeciwmgielne z tyłu to porażka
        nie dość, że oślepiają, to nie widać lub mylą się ze STOPEM
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          w Superbie defaultowo świecą oba, po lifcie już jedno
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            Nie chcę dyskutować "po co" bo każdy znajdzie garść argumentów na swoją rację.
            Chciałem tylko pokazać jak. To prawda, VCDS'em można bardzo dużo ale nie wszystko.
            Światła przeciwmgielne są nadużywane - to prawda i też irytuje mnie to cholernie ale zdarzają się też takie sytuacje (bardzo rzadko ale jednak) gdy od tych świateł zależeć będzie wasze życie i wtedy lepiej mieć dwa niż jedno - i to w zasadzie tyle.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mecc
              zdarzają się też takie sytuacje (bardzo rzadko ale jednak) gdy od tych świateł zależeć będzie wasze życie i wtedy lepiej mieć dwa niż jedno - i to w zasadzie tyle.
              no i tutaj się z kolega zgadzam w 100%, też chciałbym mieć dwa pmgielne z tyłu ale już dwa razy mi nie wyszło w tym raz na szafie zrobiła mi się niezła choinka po modyfikacjach, które na bank ponoć działały więc na razie odpuściłem.
              Najważniejsze to wiedzieć kiedy włączyć i kiedy je wyłączyć bo bo po prostu wkur...ją innych :twisted:

              Komentarz


              • #8
                Pytanie - czy ktoś się już dobrał do skryptu edycji funkcji oswietlenia w ODIS-ie?

                Szukam i wygląda na to że go nie ma dostępnego standardowo.

                Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

                Komentarz


                • #9
                  Tak, ale musisz mieć ODIS "E" a nie "S".
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki, faktycznie mam wersję "S".

                    Aczkolwiek po całodniowych bojach udało mi się postawić w końcu VAS-a na wirtualnej maszynie z XP, bo na Windows 7 za chiny nie chciał zainstalowac dodatków.

                    Więc wypływam na nowe wody :P

                    Komentarz


                    • #11
                      ale na "7" chodzi bez problemu, tyle że 32 bit
                      kulfon, to teraz zacznij czytać to: autoprogs.ru
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Ino pacziemu pa russku :?: :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          jak to mówili w psach - trzeba się uczyć języków ....
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            Mimo, że posiadam ten sam sterownik 1K0 937 087 Q co mecc, a Octa jest MY12 to niestety nie udało się uruchomić drugiego światła przeciwmgielnego. Moje kombi ma fabrycznego haka myślałem, że to jest powodem nie trybienia prawego światła,, ale po odołączeniu sterownika przyczepy nic się nie zmieniło.
                            Zmiana bajtu 18 na wersie angielską sytuacja jest identyczna świeci tylko jedno pm, czyli w tym wypadku prawe.

                            Ma ktoś jakiś pomysł o co kaman? Czy ktoś uruchomił VASem drugie przeciwmgielne w kombi FL?
                            Czy można wgrać nowsze oprogramowanie do tego sterownika?

                            Komentarz


                            • #15
                              Można, musisz się zaopatrzyć w odpowiednie oprogramowanie i trochę poczytać o VAS Helper.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #16
                                Trochę z innej beczki. Pacjent to o2fl 2012 ale anglik. Co z tylnym przeciwmgielnym, które jest po prawej a ma być po lewej?. Ta zabawa opisana wyżej odpada bo nie ma dojścia do kompa ani wiedzy.
                                1m przewodu i zmostkować 2 lampy, żeby zaświeciło się to wymagane po lewej a prawe niech już zostanie?
                                Jakieś inne sposoby? potrzebne na przegląd

                                Komentarz


                                • #17
                                  Najprościej i bez rzeźby to zamienić kabelki przy bordnetzu - A6 z C47.
                                  Trochę będą napięte, ale tak kiedyś robiłem, jak nie miałem wiedzy jak przekodować.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    jak nie miałem wiedzy jak przekodować.
                                    a vcds'em można przekodować strony ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      teoretycznie tak - bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez cysterniarz
                                        Co z tylnym przeciwmgielnym, które jest po prawej a ma być po lewej?.
                                        Wiem, że eaglemirek miał w swojej Flce taki problem, ale czy go rozwiązał to nie wiem, napisz do niego.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Enriquez
                                          bajt 18 - wartości nieparzyste to kontynent, parzyste to ruch lewostronny
                                          o nie nie tego nie tykam
                                          Enriquez, dzięki za podpowiedź z bordnetzem.
                                          leonn, dzięx za info


                                          [ Dodano: Wto 27 Paź, 15 14:41 ]
                                          Informacyjnie...
                                          Angol przegląd przeszedł :wink: ale nie działa to jak powinno.
                                          Tylne przeciwmgielne zostały zmostkowane i świecą oba... ale tylko na włączonym zapłonie.
                                          Jak się odpali silnik to po kilku sek. (zimna diagnoza) na szafie wywala błąd żarówki i odcina prąd na przeciwmgielne (pozycje zostają). Nie wiadomo co go boli :? Wykrywa drugą żarówkę? czy zakodowana strona mu się nie zgadzają i wykrywa za duży prąd po lewej gdzie nie powinno go być.
                                          Na przeglądzie na szczęście było na zapłonie, ale bez grzebania w 18 chyba się nie da,żeby to zadziałało jak powinno.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam, ja potrzebuje zmienić tylne światło przecimgłowe żeby świeciło z lewej strony (chce zarejestrować anglika), nie chce żadnego drutowania pod dywanikiem. Jest problem ze znalezieniem kogoś kumatego w okolicy. Czy takim tanim kablem dałoby radę to zrobić w mojej Skodzie 1.6 BSE MPi 2010 ?

                                            Link

                                            nie mam pojecia co za soft dają do tego. Z góry dzięki za opinie.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Drugie przeciwmgielne oraz inne modyfikacje można przeprowadzić oprócz ODIS-a, czy VAS-a również VagCanPro

                                              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez michal.sz Zobacz wpis
                                                Witam, ja potrzebuje zmienić tylne światło przecimgłowe żeby świeciło z lewej strony (chce zarejestrować anglika), nie chce żadnego drutowania pod dywanikiem. Jest problem ze znalezieniem kogoś kumatego w okolicy .
                                                No właśnie ale lokalizacji swojej nie podałeś , więc skąd mamy wiedzieć jak tobie pomóc .
                                                Do rozwiązania twojego problemu potrzebny jest vcds może być stara wersja i przekodować bajt 18 na wersję europejską to wszystko .
                                                Tym co podajesz prawdopodobnie tego nie zrobisz , ewentualnie tym co kolega podał wyżej .

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  lokalizacja to świętokrzyskie, ok 30 km na zachód od Kielc. Jeśli jakiś elektronik forumowicz z tamtych stron jest na forum to byloby bąbelkowo.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X